Огляд Microsoft Office 2010

На модерации Отложенный

У Росії офіційно стартує продаж Microsoft Office 2010. Microsoft витратила на його розробку більше трьох років. За цей час був вдосконалений стрічковий інтерфейс, представлений разом з Office 2007, з'явилися нові можливості, серед яких значаться 64-бітні версії додатків, інтеграція з онлайн-сервісами Microsoft, поліпшені можливості по обробці зображень і відео, покращений пошук і багато іншого.
Останні пару років найбільші розробники програмного забезпечення як більше займаються оптимізацією вже випускаються продуктів, ніж розробкою чого-то принципово нового. Це звичайне явище, оскільки це саме "принципово нове", як правило, завжди потребує доведення.
Наведемо кілька наочних прикладів. Mac OS X 10.6 була випущена Apple під егідою підвищення стабільності і надійності, а заодно тотального переходу до 64-бітним обчислень (до чого, в загальному-те, були здатні і більш ранні Mac OS X). А до цього була представлена Mac OS X 10.5, яка містила кілька сотень нововведень. В Adobe Photoshop CS5 додалося декілька нових можливостей, але в той же час Adobe доводила до розуму 64-бітове версію програми (а Premier Pro CS5 та After Effects CS5 взагалі були випущені тільки в 64-розрядному варіанті), поліпшила підтримку прискорення роботи за допомогою відеокарти, а також покращує роботу з 3D. Все це було вперше впроваджено в CS4, але в CS5 було "відполіроване". В нашому огляді Windows 7 ми написали, що ця ОС являє собою Windows Vista такою, якою вона повинна бути.
Залишається придивитися безпосередньо до героєві цього матеріалу - пакету , красивые картинки - драконы, Microsoft Office.
Пам'ятайте Office 2007? Точніше як він з'явився і в багатьох очі лізли на лоб з-за нового стрічкового (Ribbon в оригінальному іменуванні Microsoft) інтерфейсу? У Мережі навіть стали з'являтися полушутливые історії про те, як Office 2007 виступав як "знаряддя тортур" - після нього кожна секретарка сприймала "незвичний" OpenOffice як манну небесну. А скільки було шуму навколо нового формату OpenXML?Microsoft випустила не тільки принципово новий Windows, але принципово новий Office. Після цього була представлена допрацьована і налагоджена Windows 7, а тепер ми маємо справу з доведеним до розуму "офіс" - Office 2010. Само собою, стрічковий інтерфейс нікуди не робився. Але за три роки до нього вже всі звикли - це раз, і програмісти софтверного гіганта дозволили його налаштовувати куди більш гнучко - це два. Але про це ми розповімо пізніше, а поки розберемося, які версії MS Office 2010 доступні на ринку.
Версії
Любить Microsoft пропускати номери версій і вносити плутанину в цьому питанні. Так, після Word 3.0 був випущений Word 6.0, Windows 7 базується на ядрі версії 6.1, а Office 13 ніколи не існувало, хоча Office 2010 ще відомий як Office 14. Microsoft просто пропустила число 13, тоді як Office 2007 був "дванадцятим". Цей пропуск пояснюється банальним страхом перед 13 числом найбільша софтова компанія у світі виявилася забобонною.
Продажу Office 2010 стартували 15 червня цього року, хоча фінальна RTM-збірка була готова вже 15 квітня. Але це звичайна практика для Microsoft - випускати RTM-реліз за три місяці до початку офіційних продажів.
Всього ми нарахували сім варіантів поставки Microsoft Office 2010: Starter, Home and Student, Home and Business, Standard, Professional, Professional Academic, Professional Plus.

Один від одного вони розрізняються програмами, що входять в комплект.
найпростіший варіант - це Starter. У роздрібний продаж він офіційно не надходить, а підлягає розповсюдженню тільки серед виробників комп'ютерів. При цьому ніякого пробного періоду протягом 30 днів в ньому не передбачено, проте дві програми, що входять в комплект (Word і Excel), сильно обмежені у своїй функціональності (наприклад, там не можна гнучко налаштовувати стрічковий інтерфейс, не підтримується ефекти SmartArt, немає редактора формул Microsoft Equation, немає режиму перегляду і т.д.), а в нижньому правому куті буде показуватися реклама. Зате ці програми можна скопіювати на флешку і запускати без установки на будь-якому комп'ютері. Взагалі Office 2010 Starter зроблено, щоб повністю витіснити пакет Microsoft Works, розробка якого вже припинена.
В інших пакетах подібних "особливих фішок" не передбачено. Home and Student крім Word і Excel ще містить PowerPoint і OneNote. Home and Business додає до цього списку Outlook. У Standard ще на одну програму більше - Publisher. Professional і Professional Academic на додаток до перерахованих шести програм комплектуються Access 2010. Professional Academic - це спеціальний варіант для освітніх установ, у роздрібний продаж він також поставлятися не буде.
Ну і залишається найбільш "професійний" офіс - Professional Plus. Він містить всі програми Professional, а заодно ще й Communicator, InfoPath і SharePoint Workspace (раніше відома як Groove). Всі ці три програми орієнтовані на спільну роботу з документами і будуть корисні в першу чергу на предприятиях.Что стосується вартості, то вона варіюється в межах від 2500 до 3000 рублів за Office 2010 Home and Student і до 15 тисяч рублів за Professional Plus. Також всі програми пакету Microsoft Office можна придбати окремо. Необхідно додати, чтоотдельно продаються програми Microsoft Visio і Project.
Залишається тільки згадати про 64-бітних версії Office 2010. Microsoft вперше представила такий варіант свого пакету. У той же час компанія настійно рекомендує використовувати 32-бітні програми. Навіщо тоді були випущені 64-бітні? Для тестування. Це щось на кшталт перших кроків у цьому напрямку. Нестабільної роботи нам не обіцяють, однак частина функцій буде доступна тільки в 32-розрядному втіленні. Крім того, не всі зовнішні модулі здатні працювати з 64-бітними програмами. Перевага "розрядних" варіантів - можливість адресації більше 2 Гбайт оперативної пам'яті кожним додатком. Реальну користь від цього отримають хіба що користувачі Excel, Access, де можуть відкриватися дійсно громіздкі файли. Про використання 64-бітних регістрів процесора для прискорення обчислень ніде не написано. Мабуть, цієї оптимізації слід очікувати в майбутніх версіях Office.
Незважаючи на політику Microsoft по зниженню популярності Windows XP, Office 2010 таки може працювати в ній. Правда, лише в 32-64-бітної версії та з встановленим Service Pack 3. 64-бітні Windows Server 2003 і Windows XP залишилися "за бортом", а ось Windows Server 2003 R2 - немає. Втім, людей, які працюють у цих ОС, дуже мало. Також підтримуються системи Windows Vista (з встановленим Service Pack 1 або 2), Windows 7, Windows Server 2008 (R2).
Що нового
Тепер переходимо