СТАТУТ ВОЛНОВАСЬКОЇ РГО «СОЦІАЛ-ДЕМОКРАТИЧНА ПЛАТФОРМА»
На модерации
Отложенный
СТАТУТ
ВОЛНОВАСЬКОЇ РАЙОННОЇ ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ
«СОЦІАЛ-ДЕМОКРАТИЧНА ПЛАТФОРМА»
1. Загальні положення
1.1. Волноваська районна громадська організація «Соціал-демократична платформа» (надалі Організація) – є добровільною, неприбутковою районною громадською організацією, створеною на основі єдності інтересів для спільної реалізації найманими працівниками та інвалідами своїх прав і свобод, а також для сприяння реалізації прав інших жителів територіальної громади Волноваського району Донецької області.
1.2. Організація у своїй діяльності керується Конституцією України, Законом України «Про об'єднання громадян», іншим законодавством України та цим Статутом.
1.3. Повна назва Організації: Волноваська районна громадська організація «Соціал-демократична платформа».
1.4. Скорочена назва Організації: ВРГО "СДП".
1.5. Організація взаємодіє з політичними партіями лівоцентристського (соціал-демократичного) та християнського спрямування, профспілками, державними органами, релігійними конфесіями, іншими громадськими організаціями, зарубіжними, міжнародними (неурядовими) організаціями та жителями територіальної громади Волноваського району Донецької області.
1.6. Організація набуває права юридичної особи з моменту її державної реєстрації згідно законодавства України.
1.7. Організація має круглу печатку і штамп та може мати фірмовий знак, фірмові бланки та емблему зі своїм найменуванням, інші необхідні реквізити, які затверджуються Радою Організації згідно з цим Статутом і які реєструються згідно з чинним законодавством України.
1.8. Організація є неприбутковою організацією. Організація веде статистичну звітність та подає фінансовим органам декларацію та звіти про свої доходи та витрати згідно чинного законодавства.
1.9. Юридична адреса Організації: Україна, 85771, Донецька область, Волноваський район, с. Дмитрівка, вул. Дзержинського, 2.
2. Мета та завдання Організації
2.1. Мета:
Задоволення та захист своїх законних соціальних, економічних, творчих, вікових, національно-культурних, спортивних та інших спільних інтересів.
2.2. Завдання:
2.2.1. Участь у захисті прав та інтересів суспільства, громади, сім’ї, найманих працівників, інвалідів та інших громадян України.
2.2.2. Створення умов для широкої участі громадян у вирішенні суспільно та соціально важливих питань, у прийнятті владних рішень.
2.2.3. Створення умов для розкриття суспільно та соціально важливої інформації.
2.3.4. Здійснення постійного громадського контролю в усіх сферах суспільного життя.
2.2.5. Розвиток громадської думки, популяризація ідей рівності, соціальної справедливості, свободи та солідарності у суспільстві.
2.3.Методи діяльності:
2.3.1. Організація та реалізація проектів, у тому числі міжнародних,
республіканського та місцевого рівня для інформування громадян про вирішення суспільно та соціально важливих питань.
2.3.2. Проведення консультацій, лекцій, виставок, конкурсів та інших заходів. Здійснення видавничої діяльності.
2.3.3. Отримання та розподіл гуманітарної та іншої допомоги, у тому числі закордонної у грошовому та натуральному вигляду, якщо вищевказані види допомоги необхідні для виконання статутних цілей та завдань і передбачені чинним законодавством для неприбуткових організацій.
2.3.4. Участь у програмах по отриманню та наданню грантів або коштів в інших формах юридичним та фізичним особам, якщо це передбачено чинним законодавством для неприбуткових організацій.
2.3.5. Діяльність, яка повинна здійснюватися після отримання дозволу або ліцензії може бути здійснена після отримання такого дозволу або ліцензії.
3. Права Організації
3.1. Для виконання статутних завдань у встановленому законом порядку Організація має право:
3.1.1. виступати учасником цивільно-правових відносин, набувати майнові і немайнові права;
3.1.2. ідейно, організаційно та при можливості й матеріально підтримувати інші об'єднання громадян, зокрема вільні профспілки, надавати допомогу в їх створенні;
3.1.3. створювати установи та організації;
3.1.4. одержувати від органів державної влади і управління та органів місцевого самоврядування інформацію, необхідну для реалізації своїх цілей і завдань;
3.1.5. вносити пропозиції до органів влади і управління;
3.1.6. розповсюджувати інформацію і пропагувати свої ідеї та цілі;
3.1.7. засновувати засоби масової інформації або брати участь у їх засновництві;
3.1.8. представляти і захищати свої законні інтереси, законні інтереси членів Організації у державних та громадських органах;
3.1.9. брати участь у політичній діяльності в порядку передбаченому чинним законодавством України стосовно громадських організацій, проводити масові заходи (збори, мітинги, демонстрації тощо);
3.1.10. мати інші права, передбачені чинним законодавством України.
4. Органи управління Організації
4.1. Вищим органом управління Організації є Загальні збори. Загальні збори Організації проводяться не рідше одного разу на рік. З ініціативи Голови, Ради Організації можуть бути проведені позачергові збори.
4.2. Загальні збори правомочні приймати рішення шляхом відкритого чи таємного голосування за умови участі в них не менш двох третин членів Організації.
4.3. Рішення Загальних зборів Організації вважається прийнятим, коли за нього проголосувало більш ніж 50% (п’ятдесят відсотків) членів, присутніх на Загальних зборах.
4.4. До компетенції Загальних зборів Організації відноситься:
4.4.1. прийняття Статуту і внесення в нього змін та доповнень;
4.4.2. визначення основних напрямків діяльності Організації;
4.4.3. обрання Голови Організації, Заступника (Заступників) голови та членів Ради Організації, Ревізійної комісії Організації;
4.4.4. здійснення прийому, виходу та виключення членів Організації;
4.4.5. реалізація права власності на майно та кошти Організації;
4.4.6. прийняття рішення про припинення діяльності Організації, затвердження ліквідаційного балансу;
4.4.7. вирішення інших питань діяльності Організації, розгляд і вирішення яких на Загальних зборах буде запропоноване одним з членів.
4.5. Рада Організації є постійно діючим центральним виконавчим статутним органом Організації, який обирається Загальними зборами у складі Голови Організації, Заступника (Заступників) голови та членів Ради в кількості, визначеній Загальними зборами, терміном на 5 років. Засідання Ради скликаються за необхідністю, але не рідше двох раз на рік. Засідання Ради правомочні при наявності більшості членів Ради. Рішення приймаються простою більшістю голосів присутніх членів Ради. В разі рівності голосів голос Голови Організації є вирішальним.
4.6. До компетенції Ради належить:
4.6.1.
організація виконання рішень Загальних зборів;
4.6.2. визначення та затвердження структури Організації;
4.6.3. затвердження штату Організації, розміру оплати праці штатних працівників, умов і порядок укладення трудових договорів і контрактів з працівниками Організації;
4.6.4. затвердження річних фінансових планів, поточних планів діяльності Організації;
4.6.5. затвердження зразків печатки, штампу, символіки Організації;
4.6.6. прийняття рішення про створення установ та організацій, заснування засобів масової інформації;
4.6.7. здійснення прийому, виходу та виключення членів Організації;
4.6.8. вирішення інших питань, що не належать до компетенції Загальних зборів.
4.7. Раду та Організацію в цілому очолює Голова Організації. Голова Організації обирається Загальними зборами терміном на 5 років.
4.8. Голова Організації :
4.8.1. керує роботою Ради та Організації в цілому;
4.8.2. забезпечує виконання рішень Загальних зборів та Ради Організації;
4.8.3. несе відповідальність за додержанням вимог чинного законодавства та інтересів членів Організації;
4.8.4. є розпорядником грошових внесків в межах своєї компетенції;
4.8.5. має право без додаткових повноважень розпоряджатися майном Організації, представляти Організацію у стосунках з іншими юридичними та фізичними особами, державними органами та установами, укладати від імені Організації угоди і здійснювати інші дії, видавати довіреності, відкривати рахунки в установах банків, видавати в межах своєї компетенції накази, розпорядження, інструкції та інші акти, що є обов'язковими для всіх членів та штатних працівників Організації.
4.9. Заступники Голови Організації обираються з числа членів Організації в кількості, визначеній Загальними зборами за поданням Голови Організації. На заступників покладається забезпечення постійного зв'язку між органами управління Організації та членами Організації, сприяння виконанню рішень Загальних Зборів, Ради, Голови Організації. Заступники (Заступник) контролюють усі фінансові питання Організації.
4.10. На час відсутності Голова Організації Заступник (Заступники) голови Організації виконує усі обов'язки Голови. Заступник голови Організації координує роботу членів Організації та штатних співробітників (за їх наявності).
4.11. Для здійснення контролю за дотриманням фінансової діяльності Організації, дотриманням положень цього Статуту Загальними зборами терміном на 5 років обирається Ревізійна комісія Організації в кількості, визначеній Загальними зборами, яка діє на підставі Положення про Ревізійну комісію, затвердженого Загальними зборами за поданням проекту Положення від Ревізійної комісії. Члени Ревізійної комісії не можуть бути одночасно членами Ради Організації. Ревізійна комісія з свого складу обирає Голову та Заступника голови Ревізійної комісії Організації.
4.12. Обрані посадові особи – члени Ради, Ревізійної комісії, Голова та Заступник (Заступники) голови Організації здійснюють свої повноваження на громадських засадах. Рада Організації затверджує перелік відповідних посад, на яких можуть здійснюватися повноваження на професійній основі.
5. Члени Організації
5.1. Членство в Організації є добровільним та індивідуальним.
5.2. Будь-яка особа, яка досягла 14 років, за своїм власним бажанням може стати членом Організації шляхом подання письмової заяви на ім'я Голови Ради Організації, та розгляду її на Загальних зборах, та оплати членського внеску.
5.3. Прийняття до Організації та виключення з неї проводиться Загальними зборами, Радою Організації відповідно до цього Статуту.
5.4. Склад членів Організації фіксується у переліку членів Організації.
5.5. Члени Організації – зобов'язані:
5.5.1. дотримуватися цього Статуту;
5.5.2. своєчасно сплачувати членські внески у розмірі, встановленому Положенням про членські внески або затвердженому на Загальних зборах;
5.5.3. виконувати рішення органів управління Організації.
5.6. Члени Організації мають право:
5.6.1. приймати участь в заходах Організації;
5.6.2. обирати та бути обраними до органів управління Організації;
5.6.3. отримувати інформацію про діяльність Організації, звертатися до органів управління Організації за захистом своїх прав та законних інтересів;
5.6.4. вільно вийти з Організації.
5.7. Членство в Організації припиняється за заявою члена Організації. Член Організації може бути виключений з неї за порушення цього Статуту на засіданні Ради Організації або Загальних зборів членів Організації.
6. Внесення змін та доповнень до Статуту Організації
6.1. Зміни та доповнення до цього Статуту приймаються рішенням Загальних зборів членів Організації.
6.2. Про зміни, що сталися в статутних документах, Організація повідомляє органи державної реєстрації в порядку, встановленому чинним законодавством. Зміни та доповнення до Статуту підлягають обов'язковій державній реєстрації.
7. Джерела формування майна та коштів Організації
7.1. Організація може мати у власності кошти та інше майно, необхідне для здійснення її статутної діяльності.
7.2. Джерелом формування майна та коштів Організації є:
7.2.1. вступні та членські внески членів Організації;
7.2.3. пожертвування громадян, підприємств, установ та організацій;
7.2.4. майно та кошти, передані державою;
7.2.5. надходження від господарської та іншої комерційної діяльності створених Організацією госпрозрахункових установ та організацій, заснованих підприємств;
7.2.6. інші джерела, не заборонені чинним законодавством України.
7.3. Організація набуває права власності на кошти та інше майно, передане їй
засновниками, членами або державою, набуте від вступних та членських внесків, пожертвуване громадянами, підприємствами, установами та організаціями, а також на майно, придбане за рахунок власних коштів чи на інших підставах, не заборонених законом.
7.4. Організація також має право на майно і кошти, придбані в результаті господарської та іншої комерційної діяльності створених нею госпрозрахункових установ та організацій, заснованих підприємств.
7.5. Майно та кошти Організації використовуються на виконання статутних цілей та на утримання штатного апарату Організації.
7.6. Організація, створені нею установи та організації ведуть оперативний та
бухгалтерський облік, статистичну звітність, реєструються в органах державної податкової адміністрації та вносять до бюджету платежі у порядку і розмірах, передбачених чинним законодавством.
8. Припинення діяльності Організації
8.1. Організація припиняється в результаті передання всього свого майна, прав та обов'язків іншим юридичним особам-правонаступникам (злиття, приєднання, поділ, перетворення) або в результаті ліквідації.
8.2. Організація є такою, що припинила свою діяльність, з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення.
8.3. Ліквідація Організації проводиться за рішенням Загальних зборів її членів або за рішенням суду. Орган, який ухвалив рішення про ліквідацію Організації, призначає ліквідаційну комісію.
8.4. Ліквідаційна комісія оцінює майно Організації, виявляє дебіторів і кредиторів, розраховується з ними, складає ліквідаційний баланс і подає його на затвердження органу, що призначив ліквідаційну комісію.
8.5. При ліквідації Організації її активи не можуть перерозподілятися між членами, засновниками Організації, а передаються іншій неприбутковій організації відповідного виду або зараховуються до доходу бюджету.
Комментарии