Всех цыган из Евросоюза переселят в Украину в рамках евроинтеграции
На модерации
Отложенный
Всех цыган из Евросоюза переселят в Украину в рамках евроинтеграции
Власти Украины в рамках процесса евроинтеграции согласилось переселить к себе ВСЕХ цыган из стран Евросоюза. Соответствующий Указ подписал украинский президент Виктор Янукович.
На официальном сайте Президента Украины опубликован Указ № 201 от 8 апреля 2013 года. Вот полный текст документа. Для тех, кто не владеет мовой, переводим на русский язык:
С целью создания надлежащих условий для защиты и интеграции в украинское общество представителей ромского национального меньшинства, обеспечение для них равных возможностей для участия в социально-экономической и культурной жизни государства постановляю:
1. Одобрить Стратегию защиты и интеграции в украинское общество ромского национального меньшинства на период до 2020 года (прилагается).
2. Кабинету Министров Украины утвердить в шестимесячный срок план мероприятий по реализации Стратегии, одобренной этим Указом.
3. Указ вступает в силу со дня его опубликования.
Президент Украины Виктор ЯНУКОВИЧ
8 апреля 2013
Отметим, что в Указе Януковича и прилагаемой к нему «стратегии» речь идет вовсе не о «своих» цыганах, которых на Украине немало, а о сотнях тысяч «ромских меньшинств» которые сейчас обитают в странах Евросоюза и откуда их хотят убрать любой ценой. Словосочетание «криминальные отморозки» в официальных документах употреблять не принято, поэтому тот же смысл в Указе Януковича передан политкорректной фразой: «дискриминация которых в государствах Европы повлекла ослабление их интегрированности и маргинализацию».
Цыган со скандалом депортируют из Франции, пинками гонят из Румынии, высылают куда угодно из Финляндии. Венгрия, где цыгане составляют до 10-12% населения, уже на грани социального взрыва. И даже смирные Чехия со Словакией с ноткой истерики ультимативно требуют от руководства ЕС окончательного решения «цыганского вопроса».
И только Украина, которая в ЕС не входит, но очень туда хочет, по настойчивым просьбам Брюсселя утвердила «стратегию защиты и интеграции цыган в украинское общество» с целью сохранения их «уникальной культуры и самобытности».
Надо понимать, что толерантную и политкорректную до маразма Европу надо очень сильно достать, чтобы она занялась фактической депортацией какой-то нации. Арабов и африканцев там терпят, а вот цыган решили сослать куда подальше.
Может дело в том, что в «уникальную самобытную культуру» ромов входят не только песни под гитару и танцы с бубнами, но и склонность к криминальным способам добывать пропитание. От мошенничества и краж до наркоторговли.
Теперь носители этой замечательной «самобытности» перекочуют на Украину. Где им обещана всяческая поддержка для скорейшей интеграции.
Первыми на гостеприимную украинскую землю прибудут, вероятно, самые «самобытные из самобытных» ромов. Словосочетание «криминальные отморозки» в официальных документах употреблять не принято, поэтому тот же смысл в Указе Януковича передан фразой: «дискриминация которых в государствах Европы повлекла ослабление их интегрированности и маргинализацию».
«Самобытно маргинализированным» людям в Европе сейчас плохо, поэтому Украина максимально облегчает им визовый режим для въезда на постоянное место жительства и создаст все условия для сохранения «уникальной культуры».
Есть сильное подозрение, что коренных жителей Украины нашествие сотен тысяч «самобытных ромов» не обрадует. С трудом верится, что цыганские переселенцы принесут большую пользу экономике и социальной сфере страны.
Этот шаг, сильно отдающий национальным мазохизмом, власти Украины делают ради пресловутого «присоединения к ЕС на правах ассоциации».
УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАИНЫ № 201/2013
О Стратегии защиты и интеграции в украинское общество ромского национального меньшинства на период до 2020 года
З метою створення належних умов для захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини, забезпечення рівних можливостей для її участі у соціально-економічному та культурному житті держави постановляю:
1. Схвалити Стратегію захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року (додається).
2. Кабінету Міністрів України затвердити у шестимісячний строк план заходів щодо реалізації Стратегії, схваленої цим Указом.
3. Цей Указ набирає чинності з дня його опублікування.
Президент України Віктор ЯНУКОВИЧ
8 квітня 2013 року
<hr align="center" noshade="noshade" size="2" width="100%"/>
СХВАЛЕНО
Указом Президента України
від 8 квітня 2013 року №201/2013
СТРАТЕГІЯ
захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року
1. Загальні положення
Рада Європи та Європейський Союз приділяють значну увагу питанням захисту прав і свобод національних меншин, зокрема інтеграції в суспільне життя ромської національної меншини.
На відміну від більшості національних меншин роми не мають власної державності. Ромська національна меншина є другою за чисельністю національною меншиною, яка зазнала геноциду під час Другої світової війни. Дискримінація ромів у деяких державах Європи спричинила послаблення їх інтегрованості та маргіналізацію. Все це призвело до того, що ромська національна меншина є найбільш соціально вразливою національною меншиною в Європі.
Інтеграція в українське суспільство ромської національної меншини на сьогодні є соціально значущим питанням.
За даними Всеукраїнського перепису 2001 року, 47,6 тис. осіб визначили свою належність до ромської національності.
На території України найбільш компактно роми проживають у Закарпатській (14 тис. осіб), Донецькій (4,1 тис. осіб), Дніпропетровській (4 тис. осіб), Одеській (4 тис. осіб), Харківській (2,3 тис. осіб) та Луганській (2,2 тис. осіб) областях.
Роми в Україні мають ті ж проблеми, що і представники цієї національної меншини в інших державах Європи, зокрема: низький освітній рівень, високий рівень безробіття, незадовільний стан здоров'я, відсутність у більшості ромів документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство, свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану, низький рівень житлово-побутових умов, наявність фактів упередженого ставлення до ромів.
Правовою основою для розроблення і реалізації цієї Стратегії є Конституція України, Цивільний кодекс України, Сімейний кодекс України, Кодекс законів про працю України, Закони України «Про національні меншини в Україні», «Про вибори народних депутатів України», «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів», «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків», «Про засади державної мовної політики», «Про громадські об'єднання», «Про освіту», «Про культуру», «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні», «Про кінематографію», «Про свободу совісті та релігійні організації», а також Загальна декларація прав людини, Міжнародний пакт про громадянські і політичні права, Міжнародний пакт про економічні, соціальні і культурні права, Міжнародна конвенція про ліквідацію всіх форм расової дискримінації, Конвенція про дискримінацію в галузі праці і занять, Конвенція про запобігання злочинові геноциду і покарання за нього, Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод, Європейська соціальна хартія (переглянута), Рамкова конвенція Ради Європи про захист національних меншин, Європейська хартія регіональних мов або мов меншин, Конвенція про права дитини.
2. Мета Стратегії
Метою Стратегії є визначення засад захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини шляхом забезпечення рівних прав і можливостей для її участі в соціально-економічному та культурному житті держави, а також активізації співпраці з громадськими об'єднаннями ромів.
3. Принципи реалізації Стратегії
Реалізація Стратегії здійснюється з урахуванням таких принципів:
пріоритетність прав і свобод людини;
забезпечення прав національних меншин з урахуванням того, що політичні, громадянські, економічні, соціальні та культурні права є універсальними, неподільними, взаємозалежними та взаємопов'язаними;
рівність громадян перед законом;
додержання вимог законодавства у сфері міжнаціональних відносин та захисту прав національних меншин;
недискримінація та толерантність;
взаємодія органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування з громадськими об'єднаннями ромів під час вирішення питань, що стосуються інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини;
дотримання зобов'язань за міжнародними договорами України у сфері захисту прав людини та національних меншин.
4. Завдання з реалізації Стратегії
Основними завданнями з реалізації Стратегії є:
1) щодо правового захисту ромів:
залучення в установленому порядку представників громадських об'єднань ромів до участі у вирішенні питань суспільного життя, зокрема до розроблення та обговорення відповідних проектів актів і рішень, що впливають на становище ромської національної меншини;
підвищення рівня правової обізнаності ромів;
здійснення заходів щодо запобігання дискримінації ромів;
сприяння в отриманні ромами, які на законних підставах перебувають на території України, документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство, свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану;
розвиток співробітництва з міжнародними організаціями з питань захисту ромів;
сприяння формуванню у суспільстві толерантного ставлення до ромів;
2) щодо соціального захисту і зайнятості ромів:
реалізація соціальної політики, спрямованої на забезпечення соціального захисту ромів, у тому числі сімей з дітьми, дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах, пенсіонерів і одиноких непрацездатних та бездомних осіб, а також сприяння ромам у пошуку роботи;
проведення серед ромів системної інформаційно-просвітницької роботи із запобігання насильству та жорстокому поводженню в сім'ї, недопущення використання найгірших форм дитячої праці;
здійснення заходів щодо унеможливлення проявів дискримінації під час працевлаштування ромів;
залучення ромів до суспільно-корисної праці;
забезпечення взаємодії працівників соціальної сфери та сфери зайнятості із громадськими об'єднаннями ромів;
3) щодо підвищення освітнього рівня ромів:
проведення громадськими об'єднаннями, педагогічними колективами навчальних закладів, посадовими особами місцевих органів виконавчої влади роз'яснювальної роботи серед ромів щодо важливості отримання дітьми дошкільної, загальної середньої, професійно-технічної та вищої освіти;
забезпечення взаємодії педагогічних колективів навчальних закладів та громадських об'єднань ромів;
здійснення заходів щодо зменшення кількості ромів, які не завершують навчання у загальноосвітніх навчальних закладах;
проведення профорієнтаційної роботи із стимулювання ромів до отримання професійно-технічної та вищої освіти;
4) щодо охорони здоров'я ромів:
поширення серед ромів інформації про систему охорони здоров'я та порядок звернення до закладів охорони здоров'я;
забезпечення інформування працівників закладів охорони здоров'я про традиції, культуру, житлово-побутові умови та звичаї ромів для врахування такої інформації при наданні ромам медичної допомоги;
приділення особливої уваги стану здоров'я ромських дітей;
проведення роботи із пропагування серед ромів здорового способу життя та поліпшення стану їх здоров'я;
5) щодо поліпшення житлово-побутових умов ромів:
здійснення заходів стосовно вдосконалення соціальної інфраструктури в місцях проживання ромів;
сприяння ромам у вирішенні відповідно до законодавства питань щодо забезпечення житлом, участі у програмах пільгового кредитування придбання та будівництва житла;
6) щодо задоволення культурних та інформаційних потреб ромів:
сприяння збереженню та розвитку культури і мистецтв ромів;
сприяння поширенню інформації про життя та культурну самобутність ромів у засобах масової інформації.
5. Фінансове забезпечення реалізації Стратегії
Реалізація Стратегії здійснюється за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів, а також інших не заборонених законодавством джерел.
6. Очікувані результати
Реалізація Стратегії дасть змогу:
створити умови для виконання рекомендацій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України;
забезпечити інтеграцію в українське суспільство ромської національної меншини;
запобігти дискримінації ромів;
підвищити освітній рівень ромів;
поліпшити стан здоров'я ромів;
поліпшити житлово-побутові умови ромів;
забезпечити сприяння зайнятості ромів;
розв'язати проблеми, пов'язані з отриманням ромами документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство, свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану;
забезпечити збереження та розвиток культурної самобутності ромів.
Глава Адміністрації Президента України С.ЛЬОВОЧКІН
http://slawa.su/novosti/980-czygan-v-ukrainu.html
Комментарии
задорнее врать -воровать !шо , будет !