Персона і персонноміка
На модерации
Отложенный
Запрошую всіх і членів Січового співтовариства, зокрема, висловити свої судження щодо вміщених мною науково-методичних нарисів по Січеслову під загальною назвою „Волею характерника з Духом Січі”.
Січеслов є збірником науково-історичних та художньо-літературних документів і водночас служить характерницькою книгою для повсякденного зосереджувального (медитативного) читання, яке формує в характері установку на Дух Січі для стабілізації особистості, спільноти, держави.
Січеслов в його теперішньому вигляді започатковує формування загальновизнаної Книги Буття українців як духовного коду.
До Книги входять: 1. Старий Заповіт – збірник історично-наукових та історично-художніх документів про вихід українського народу з вікового полону, про його шлях до себе і своєї самоназви -- українці, а не чиїсь люди (руські), про історію цього виходу. До нього входять Літописні тексти та Думи Старого Заповіту – історична поезія про січовий шлях України.
2. Новий Заповіт – історико-наукові документи та тексти про натхненне Духом Січі творення народом України своєї Президентської держави і подолання залежностей від імперій -- західних і східних. До нього входять, крім історично-наукових та історично-художніх документів, Президентські послання – тексти ключових виступів на Президентському посту осіб, які його займали; а також Думи Нового Заповіту – поезія про новітній січовий (самостверджувальний) шлях України. Вміщена портретна галерея є заявкою на створення галереї Січових Характерників.
До книги додається диск з електронним варіантом Січеслова разом з додатком, який містить науково-методичні нариси на тему "Січеслов орієнтує на характерництво" -- про повсякденне використання Книги Буття українців, Січеслова.
На запит Січеслов може бути пересланий е-поштою. Ц.-25 г.
Подаю адреси попередніх публікацій.
http://gidepark.ru/community/701/article/334874
http://gidepark.ru/community/701/article/339692
ПЕРСОНА І ПЕРСОННОМІКА
Науковою основою характерницьких бесід в установочній системі Січеслова є комплекс наукових дисциплін, який може бути означений як сучасна персонологія, тобто комплекс наук про особистість (персону) як суспільне явище. Особистість виступає у вигляді соціуса – соціальної мікросистеми, найменшого, атомарного суспільного утворення.
В персонологічному контексті особистість має органічну і неорганічну структури. До органічної входить фізична людина з психікою (душею, духовністю). До неорганічної структури входить предметний світ людини і її персоносфера. Перший, предметний світ, є змістом персональної економіки, друга – персональної персонноміки.
Мільйони особистостей складають суспільство, націю. Через них нація має свої органічні і неорганічні потреби та інтереси.
Відтак існує її людська маса з сукупною душею – духом нації. Існує національна економіка і існує національна персонноміка – потенціал особистостей нації, персонномічний потенціал.
Економіка створюється у виробництві, в суспільно організованій праці. Персонноміка – у вихованні, в суспільно організованому становленні, розвитку особистостей через задоволення ними своїх потреб.
Нація, народ постійно видвигає зі своїх рядів виразників власних інтересів, провідників, пророків або месій, за біблійною термінологічною традицією, накінець, свого Помазанника від Бога – Христа.
Такий високий емоційний рівень назв зумовлений життєвою необхідністю мати організатора колективних зусиль по розвитку особистостей – особистості кожного індивіда. Чим повніше будуть задовольнятися органічні і неорганічні потреби кожного представника нації, тим вище рівень їх розвитку як особистостей, тим могутніша нація.
Це і є персонномічний процес. Він потребує належної організації, активізації кожного індивіда, свободи його дій, захисту його прав, сприяння його праці.
Створюючи свою державу, нація одержує можливість належної персонномічної організації з персонномічним центром в особі Виразника своїх інтересів – Провідника, Пророка, Вищого Посадовця в державі – Президента, якщо говорити про сучасну українську націю. Організовані ним, всі громадяни включаються в персонномічний процес. Через це такого організатора і виразника інтересів нації називають в біблійній традиції Пастирем. Він забезпечує єдність інтересів, опікується паствою. Залишаючи цю назву Провідника для біблійного стилю, треба зберегти персонномічний зміст його діяльності, а за ним, вслід йому, під його проводом і персонномічний зміст діяльності всіх громадян.
Що торкається економіки, то вона завдяки персонномічно орієнтованій владі наповнюється персонномічним змістом і зникає в персонноміці. Персонномічною, соціально-персонномічною, а не соціально-економічною зобов’язана стати т.з. соціальна політика держави.
Спрямована на економічні результати соціальна політика підпорядковує і людей цим результатам, а сама – політика разом з економічними результатами перебуває в руках можновладців, яких уже ні́кому контролювати, тим паче якщо вони недоторкані і т.п. Виходить масштабний, на державному рівні обман: об’явлена суперціллю державна економіка таки служить чиїмось персональним інтересам, але живиться соками мас, їх експлуатацією.
Обман неможливий, коли політика спрямовується на персонномічні результати. Всі люди стають суб’єктами своїх економік. І тільки в сукупності ці економіки складають економіку нації.
Політика (грецьк. Πολιτική — «Мистецтво управління державою») - це сфера життєдіяльності суспільства, пов'язана з одержанням, утриманням і використанням влади; політика - це діяльність по реалізації цілей (інтересів). (Вікіпедія) Якщо це цілі економічні, то вони спрямовані на задоволення інтересів людей, які їх ставлять, – можновладців. Персонномічні ж цілі самі своєю суттю є інтересами національних мас і можновладців серед них, а не над ними.
Комментарии