Ремонт комп'ютера своїми силами
На модерации
Отложенный
Кому-то моя думка може здатися крамольною, але смію стверджувати - ремонт комп'ютера своїми силами - це просто і вигідно.
Що важливо знати і вміти, щоб провести ремонт комп'ютера самостійно? Важливо:
1. не боятися,
2. не застосовувати силу
3. бути уважним,
4. чуть-чуть підучитися.
У людей, далеких від світу комп'ютерів, дуже часто складається враження, дивлячись на зморщеного лоб і зосереджений вираз обличчя хлопця, колдующего над їх комп'ютером, що у нього в голові мінімум 3 енциклопедії та 2 академії. Повірте, це зовсім не так.
Як електрику називають «наукою про контакти», так і знання майстра з ремонту комп'ютерів назву «наукою про блоках». Адже пристрій сучасних комп'ютерних комплектуючих розраховане на виробництво ШВИДКОГО ремонту з допомогою ЗАМІНИ що вийшли з ладу блоків, але ніяк не на РЕМОНТ комп'ютерних комплектуючих, який вимагає від світлої голови майстра-ремонтника чіткого розуміння течії всіх процесів у кожної складової складного комп'ютерного механізму та вміння тонко і вірно втрутитися в сбившееся протягом процесів для виробництва коригування.
Швидке повсюдне поширення комп'ютерної техніки вимагає великої кількості ремонтного персоналу, масовості і доступності надання послуг, а значить про масове ремонті комп'ютерних комплектуючих мова йти не може. Тому залишимо цю сферу фанатам радіоаматорського справи і світлим головам мега-фахівців.
Підсумок: від майстра з ремонту комп'ютерів середньої кваліфікації требуется:
1. знання будови та функціонального призначення комп'ютерних комплектуючих,
2. знання правил сумісності комп'ютерних комплектуючих,
3. знання елементарних правил техніки безпеки,
4. знання вартості деталей,
5. знання симптомів несправності тієї чи іншої складової комп'ютера.
Щодо симптомів комп'ютерних хвороб - трохи докладніше.
Дуже часто стикаюся з наступним описом клієнтами своєї проблеми:- У мене зламався монітор. Я включаю комп'ютер, він працює нормально, вентилятори гудуть і лампочки блимають, а на моніторі нічого не з'являється (як варіант - загоряється напис «перевірте кабель»). Прийдіть будь ласка, подивіться наш монітор, його вже пора змінювати або ще можна полагодити?
Шановні клієнти, тут у 99% випадків ви не маєте рацію, бо монітор - дуже стійка до поломок частина комп'ютерної системи. Монітори вимагають ремонту дуже рідко щодо системного блоку. За 3 роки роботи майстром з ремонту комп'ютерів я стикався з 8-9 випадками несправностей моніторів. Так що в подібному випадку набагато частіше поломку слід шукати в системному блоці.
На що слід звернути увагу при вказаних симптомах несправності комп'ютера? Зламатися може практично все:
1. системна (або материнська плата) комп'ютера,
2. блок живлення комп'ютера,
3. центральний процесор,
4. модулі пам'яті,
5. відеоадаптер,
6. жорсткий диск комп'ютера,
7. сполучні кабелі,
8. та й сам монітор в кінці кінців.
Тут справа в нюанси поведінки. Якщо при завантаженні комп'ютера BIOS видав сигнал успішного завершення тестування системи (один короткий «ПІК!»), то швидше за все несправність слід шукати в забарахлившем відеоадаптер або вийшли з ладу проводах, втрати електричного контакту в з'єднанні відеокабелю між монітором і комп'ютером, або в самому моніторі. Але не обов'язково. На моїй пам'яті Є 1 випадок, коли маленька дитина так награвся з кнопками монітора, що зменшив до нуля яскравість і контрастність зображення.
А якщо при завантаженні комп'ютера на моніторі з ’ являються незрозумілі знаки і написи і завантаження зупиняється, що можна зробити своїми силами?
Перевірити рівень заряду комп'ютерної батарейки на материнській платі (мовою). Ця батарея підтримує певні налаштування базової системи введення-виведення. Якщо рівень заряду зовсім малий, слід замінити батарею. Коштує вона 20-40 рублів в будь-якому комп'ютерному магазині. І взагалі, як профілактики заміну цієї батареї рекомендується проводити не рідше в 2-3 рази року.
Перевірити, чи працює BIOS. Щоб у цьому переконатися, слід на самому початку завантаження комп'ютера приблизно раз у секунду натискати клавішу Delete (або F2, або F10 в залежності від виробника материнської плати). Якщо потрапити в BIOS вдалося, прийміть мої вітання. З великою часткою ймовірності можна стверджувати, що модулі пам'яті, процесор і материнська плата справні і глобального ремонту не потрібно.
Що малоподготовленный користувач може дізнатися з даних користувача інтерфейсу BIOS?
Системний час. Якщо на годиннику показаний якийсь дрімучий рік, значить живлення батарея розрядилася і потрібно її заміна, а BIOS - налаштування, тому що його параметри були скинуті в заводські установки.
Температуру процесора материнської плати і швидкість обертання вентиляторів. Якщо температура процесора (CPU) на рівні 50 градусів і постійно зростає, досить імовірно, що несправністю комп'ютера є перегрів центрального процесора. Якщо швидкість обертання вентилятора, розташованого на радіаторі охолодження процесора, дорівнює 0, це є приводом для ревізії або ремонту системи охолодження комп'ютера.
Перегрів процесора зазвичай обумовлений наступними причинами:
1. коротке замикання ланцюгів всередині процесора, не що торкнулася його основні функції (такий процесор може зламатися швидко, але може і пропрацювати не один рік - кажу так виходячи з особистого досвіду). Такого роду несправність лікується тільки заміною що вийшов з ладу процесора, а до його виходу - збільшенням потужності системи охолодження,
2. відсутність нормального відведення виділяється при робота тепла від процесора до радіатора. Лікується заміною термопасти між процесором і радіатором охолодження,
3. відсутність нормального відводу тепла від радіатора охолодження. Несправність лікується заміною непрацюючого вентилятора охолодження, або чищенням пилу, або установкою додаткового вентилятора і забезпеченням гарною циркуляції повітря ззовні-всередині системного блоку.
Видимість джерел даних - CD-приводу і жорсткого диска.
(ВАЖЛИВО: Всі маніпуляції з включенням-відключенням будь-яких комплектуючих всередині комп'ютера повинні проводитися на відключеною і знеструмлених техніки).
Якщо не відображаються CD-диск або жорсткий диск, значить системна плата не може встановити з ними зв'язок. Це можливо у випадках:
1. вийшов з ладу шлейф даних,
2. пропав електричний контакт шлейфу даних у з'єднанні,
3. вийшов з ладу CD-диск або жорсткий диск або їх контролери,
4. інтерфейс відключений.
Якщо комп'ютер оснащений жорстким диском з інтерфейсом IDE (або ATA) (широкий 40 або 80-жильний плоский шлейф проводів), слід перевірити:
1. нормальне підключення шлейфу до роз ’ єму на материнській платі і жорсткому диску,
2. працездатність шлейфу,
3. працездатність жорсткого диска,
4. працездатність інших підключених до цього ж шлейфу комплектуючих (CD-приводу або другого жорсткого диска). Якщо комп'ютер оснащений жорстким диском з інтерфейсом SATA (зазвичай вузький червоний шлейф з чорними конекторами на кінцях), зверніть увагу на:
1. чи надійно шлейф з'єднаний з роз'ємами на материнській платі і жорсткому диску,
2. чи передбачають поточні налаштування BIOS роботу SATA-інтерфейсу (якщо BIOS був скинутий в заводські установки, необхідно задіяти інтерфейс),
3. перевірити працездатність жорсткого диска.
Часто виправлення ситуації з відсутністю завантаження комп'ютера допомагає скидання BIOS налаштування, хоча і не завжди.
Якщо потрапити в користувальницький інтерфейс BIOS не вдалося, означає:
1. або ви погано намагалися
2. або я погано пояснював, як це робиться,
3. або справа пахне димом, тому що відмова стався в одному з ключових вузлів комп'ютера, будь-яка робота без якого неможлива в принципі - процесор, материнська плата, відеоадаптер або блок живлення.
У разі відмови відеоадаптера (відеокарти) на екрані монітора картинка може не бути зовсім (при тому що комп'ютер може не працювати взагалі, так і працювати нормально завантаживши операційної системи), або бути огидної якості з смугами, брижами або колірними спотвореннями. Що можна зробити в цьому випадку для виправлення ситуації?
1. вимкнути комп'ютер і знеструмити його,
2. від'єднати і витягти відеокарту,
3. ретельно очистити без додатка зайвих зусиль контакти відеокарти від утворилася згодом оксидної плівки, щоб вони заблищали, звичайної шкільної стеркой,
4., якщо потрібно очистити вентилятор відеокарти від пилу і перевірити легкість обертання вентилятора радіатора,
5. якщо операційна система працездатна, можна за допомогою програми EVEREST подивитися свідчення датчика температури відеокарти і при їх надмірно високому значенні або замінити термопасту між відеочіпом і радіатором, або замінити відеокарту повністю.
Як правильно замінити відеокарту самому, не помилився при покупці?
Для цього акуратно її вчинку, несете в магазин, показуєте продавцю і говорите - «Мені таку ж». Бажано перед покупкою нового дорогого деталі протестувати вашу що вийшла з ладу на свідомо справному комп'ютері в сервіс-центрі - це дозволить уникнути помилок і зайвих грошових витрат.
Що ще можна зробити самостійно для пожвавлення комп'ютера?
Спробуйте акуратно зняти модулі пам'яті (у кого один, у кого кілька), очистити шкільної гумкою (акуратно!) контакти і перевірити працездатність комп'ютера спершу з одним, потім з іншим модулем.
Якщо всі раніше перераховане не допомогло і працездатність комп'ютера не відновлена, раджу на вибір зробити дві речі:
1. покопатися в записній книжці у пошуках телефону знайомого комп ’ ютерника,
2. пошукати в газеті номер телефону сервіс-центру з ремонту комп'ютерів,
3. перевірити ступінь повноти свого гаманця.
Хочу зауважити, що вилікування несправної техніки в сервіс-центрі з ремонту комп'ютерів зазвичай вище, але і вартість робіт вище. Якщо все-таки вирішите скористатися допомогою знайомого комп ’ ютерника, слід пам'ятати, що гарантій якості робіт та відповідальності за якість і терміни ви не отримаєте, але в разі успіху підприємства вартість ремонту комп'ютера може бути нижче вартості ремонту сервіс-центрі. Хоча і не завжди.
Бажаю удачі в самостійному ремонт комп'ютера! Дерзайте і будете винагороджені за свої старання!
Комментарии