Тестуємо Microsoft Office 2010

На модерации Отложенный

У липні цього року Microsoft представила на російському масовому ринку нову версію пакету програм Microsoft Office 2010. У магазинах він продається приблизно за 3000 руб. «Відомості» тестували Office 2010 протягом тижня на демонстраційному ноутбук Toshiba Satellite L650D. Працював ноутбук справно, але іноді під час заряджання пригальмовував і гудів, що, сподіваюся, не пов'язане з підвищеними вимогами до Office продуктивності комп'ютера.
найбільше мене цікавило, як змінилися Word, Excel, Power Point, а також поштова програма.
Я журналіст, і Word мені потрібен винятково для написання текстів. А будь-які зміни зазвичай дратують, будь то «стрічковий» інтерфейс (панелі інструментів, розділені вкладками на окремі модулі) замість звичайного «випадаючого», пропозиції зберегти документ у різних форматах (шаблон, OpenDocument, PDF, XPS і т. д.) або інші ускладнення, не дуже потрібні звичайному користувачеві.
Але в змінах є, звичайно, і плюси. Наприклад, встановили фахівці Microsoft, при роботі в Word найчастіша операція - «копіювання», а друга за популярністю - «скасувати», так як скопійований текст далеко не завжди виглядає так, як треба: виникають проблеми з форматуванням, шрифтів і т. п. І в новому Office можна заздалегідь вибрати формат, в якому буде вставлений скопійований шматок (як виглядають різні варіанти, видно в спеціальному віконці). Також додалися шрифти і різні художні ефекти - картинки, Smart Art (рамки різної форми і квітів), діаграми, які легко обробляти і відразу вставляти в документи. Це, очевидно, поліпшує сприйняття тексту, але навряд чи потрібно в повсякденній роботі більшості користувачів. Їх у Microsoft, за її власними даними, близько 750 млн по всьому світу.
Таблиці Excel 2010 можна зробити набагато більш наочним.

Нудного таблицю з числовими даними в два клацання миші можна представити у вигляді різнокольоровою діаграми, а комірки таблиць позначити різними елементами (різнокольоровими кільцями, квадратиками, стрілками і ін.), візуально згрупувавши потрібні дані разом. З цим цікаво повозитися, до того ж таблиці дійсно стають більш чіткими, інформація схоплюється швидше.
Робити презентації мені досі не доводилося, тому c PowerPoint я зазвичай стикався виключно як слухач і глядач. Але в новій версії цієї програми все досить просто: помістити на слайд картинку, графічний елемент (у тому числі схему з великою кількістю елементів) і навіть відеофрагмент не становить праці. База зображень досить пристойна, але ще більше картинок завантажується з інтернету, якщо комп'ютер підключений до нього. Готову презентацію можна озвучити і відправити глядачам поштою (цю функцію я, щоправда, не відчував).
Поштовий сервіс в новому Office вперше інтегрований з сервісом миттєвих повідомлень (месенджером) і соціальними мережами, так що тепер можна прямо з месенджера відправляти електронні листи і, навпаки, отримувати в поштову скриньку короткі повідомлення та повідомлення про те, що пишуть друзі в соцмережах. Причому такі листи групуються за темами, як в Gmail, і не потрібно довго шукати в загальному потоці повідомлень.
І, може бути, головне нововведення Office 2010 - можливість спільної роботи декількох користувачів з документами, презентаціями або щоденником One Note, навіть якщо вони знаходяться в різних країнах. Я спостерігав, як це відбувається, і залишився вражений, хоча процедура доступу до документів здалася мені не найпростіший. Але в цілому зміни в Microsoft Office 2010, швидше, краще і сприймаються легше, ніж перехід на Microsoft Office 2003 з більш ранніх версій програми.