"Коли ви вмирали, вам дзвони не грали,
На модерации
Отложенный
Батьківщина Дрогобича
15 июля, 11:32 ·
Ніхто не плакав над вами.
Лиш в чистому полі ревіли гармати
І зорі на небі вмивались сльозами..."
Такими словами 14 липня 2021 року у Дрогобичі духовенство, представники влади, пластуни і просто небайдужі громадяни велелюдно провели в останню путь 78 жертв НКВС, віднайдених у 2019 році в саду позаду колишньої тюрми на вул. Стрийській це були кращі сини і дочки Дрогобиччини, які загинули в тяжких муках, загинули лише тому, що були українцями і хотіли вільно жити на своїй землі.
Участь в цьому скорботному заході взяли і депутати Львівської обласноі ради да депутати місцевих рад від партії ВО"Батьківщина" Чин велелюдного похорону розпочався з панахиди на території храму св.
апостолів Петра і Павла. Опісля хода, яка розтягнулася на сотні метрів, рушила на площу Ринок. Похорон проводився з усіма військовими почестями, а домовини несли військовослужбовці. Опісля поховальної церемонії відбулося коротке віче. Заступник голови Львівської обласної ради Євгеній Гірник зазначив, що наш святий обов’язок – пам’ятати про злочини тоталітарного режиму, але ще головніше – про людей і ціну, яку вони заплатили за незалежність України. І те, що ми на 30-ій річниці державності продовжуємо знаходити останки жертв червоного терору має бути засторогою, щоб таке більше ніколи не повторилося, тим більше у час теперішньої агресії північного сусіда.
Відтак колона пішою ходою рушила вулицями Дрогобича на Поле Скорботи, що на вул. 22 Січня. Там домовини склали у велику спільну могилу до якої були покладені квіти та лампадки.
Шана та вічний спокій українцям, які були убиті за те що були патріотами !
Фото: Ю.Федчака, Я.Грицика, Самбірсько-Дрогобицької єперхії УГКЦ та власні.
Поделиться
Комментарии
Где перевод на русский язык?
Поэтому колонна пешим ходом двинулась по улицам Дрогобыча на Поле скорби, что на ул. 22 января. Там гробы сложили в большую общую могилу к которой были возложены цветы и лампадки.
Почет и вечный покой украинцам, которые были убиты за то что были патриотами !
Фото: Ю. Федчака, Я. Грицика, Самборско-Дрогобычской еперхии УГКЦ и собственные.
Они точно были жертвами, а не от испанки кони двинули?
Не заметили?
1917-1946 года,
так и в переносном, собирательном, так сказать.
Когда собирается материал о подобных фактах, временные рамки желательно определять до года.
Оставлять это на домыслы читателей, плюс некоторую неясность терминологии - крайне негативная практика.
В Россию «испанский грипп» пришел в 1918 году, в нашей стране его часто путали с легочной чумой. Эпидемия началась на Украине, в Киеве было заражено практически все население. Вскоре вирус охватил Центральную Россию. Всего в РСФСР от «испанки» погибло около 3 миллионов человек, что составляло 3,4% населения страны.