Сільські лікарні скоротять
На модерации
Отложенный
Під скорочення потрапляють лікарні, де щороку роблять менше 2 тисяч операцій та приймають до 500 пологів
Внаслідок медичної реформи, в сільській місцевості триває процес реорганізації сільських дільничних лікарень в амбулаторії, які будуть обслуговувати сімейні лікарі. Про це під час брифінгу розповів начальник управління реформ медичної допомоги МОЗ України Костянтин Надутий.
а словами Надутого, в лікарні, де впродовж року роблять менше 2 тисяч операцій, хірургічна допомога стає небезпечною через брак кваліфікації лікарів. Те ж саме можна сказати про лікарню, в якій приймають менше 500 пологів. Тому створено систему екстреної допомоги, щоб швидка допомога мала право везти не туди де найближча лікарня, а туди, де може бути забезпечений найкращий рівень медичної допомоги при певному захворюванні.
«В сільській лікарні може бути практика для сімейного лікаря, а для хірурга, терапевта, кардіолога, невролога – ні», – відзначив Надутий. За його словами, замість лікарні там може бути фельдшерсько-акушерський пункт чи амбулаторія, де населення може отримувати допомогу.
Водночас під час брифінгу зауважили, що ще на сьогодні не в усіх областях вдається досягнути нормальне медичне забезпечення населення. Нормативу забезпеченості мережею амбулаторій в сільській місцевості досягнуто в Житомирській, Миколаївській, Полтавській, Сумській, Харківській областях. Найгірша ситуація в Івано-Франківській області. Для розбудови мережі сільських амбулаторій та їх оснащення МОЗ підготував постанову Кабінету Міністрів, якою передбачено внести зміни до Державної цільової програми розвитку українського села на період до 2015 року. На будівництво нових амбулаторій в сільській місцевості заплановано виділити за рахунок субвенцій державного бюджету місцевим бюджетам 1 882,6 млн. грн.
Комментарии
Комментарий удален модератором
Краще мати одну велику лікарню, ніж кілька дрібних, і не лише в економічному плані. Якщо в лікарні, скажімо, один чи два хірурги, то вони швидко деградують як спеціалісти, тому що відсутня конкуренція і щоденний обмін досвідом. Американці давно прийшли до висновку, що фахівець може професійно рости лише в колективі, що налічує не менше 7 чоловік.
З практики можна сказати, що населення дрібних сільських районів вже просто боїться лікуватись в місцевих лікарнях і переважно звертається до лікарів в найближчі міста.
Поки доїдуть - околіють. Хоч якась радість людям.
Банальні хвороби, грип, ангіну, і т. ін. можна полікувати в свого сімейного лікаря. А операція, пологи, складне обстеження - це краще зробити в великій і добре обладнаній лікарні і немає проблеми задля цього проїхати 50-70 км, тому що така потреба виникає не щодня.
Комментарий удален модератором
Цікаво, а може Титанік не потонув би, якби всі пасажири заплатили за білети потрійну ціну?
уже украли около 8% ВВП Украйны.
Денег из-за этого помойного Майдана
стало мало в казне. В этом
одна из причин закрытия сельских больниц!
Речь идет об УЩЕРБЕ ОТ
ПОМОЕЧНОГО МАЙДАНА
Проведу небольшую лекцию
особо одаренных:
ВВП - это валовый внутренний продукт
страны, данном случае Украйны..
Это сборище лодырей и бездельников
уменьшило ВВП страны на 8%.
Понятно.?