Навіщо люди ходять в інтернет-клуби?

На модерации Отложенный

Спочатку це було нововведення: рідкісні інтернет-клуби і кафе. До них відразу потягнулися.
Все більше розуміючи, що Всесвітня мережа багато дає і має незаперечні перспективи, люди намагалися подружитися з нею. Тут і швидка поштовий зв'язок, і захоплююче спілкування за інтересами, пошуки любові і величезна інформація.
Фактично будь-який питання вже обговорювалося, обговорювалося на сайтах і форумах, і на нього було безліч відповідей. Не маючи свого комп'ютера, в клубах можна було за помірну ціну заповнити його відсутність. Інтернет-закладу розширювалися і розмножувались. Не без того, звичайно, що деякі закривалися або прогоряли. Але збанкрутувати можна в будь-якому, навіть самому перспективному справі.
Але з ростом числа клубів збільшилася і кількість домашньої техніки. Виробничі і торговельні сфери охопила повальна комп'ютеризація. Сьогодні людина може скористатися послугами Інтернету і на роботі, і вдома. До того ж у багатьох почали з'являтися ноутбуки - ця унікальна і сверхудобная «записная книжка». Здавалося б, навіщо тепер клуби? Вони відімруть незабаром стануть не потрібними.
Але факти говорять про інше. Затребуваність клубів не зменшується. Навпаки, їх відвідуваність збільшується. Вони приносять дохід. Все-таки ще достатній контингент людей, які не обзавелися своєю технікою.
А якщо обзавелися? Навіщо витрачати зайві гроші? Але розберемося. Будь-якої особи необхідно як мінімум триразове харчування. Непогано ще десь і пополдничать, перехопити чашечку кави. Не думає він вживати їжу тільки вдома? Так, , красивые картинки пасха, і такої можливості немає, якщо робота в іншому кінці міста. Ось він і заскочить де в кафетерій, де-то купить пиріжок або біляш.
А тепер проведемо аналогію. Ділова людина вранці послав електронний лист. Він цілий тиждень збирав інформацію і з нетерпінням чекає відповіді. Вдень, перебуваючи далеко від свого комп'ютера, бізнесмен заскочить в інтернет-клуб, щоб дізнатися результат. Звичайно, можна зателефонувати по мобільному. Але в коротка розмова не вмістиш все, що потрібно передати. Це один з прикладів. Тим більше, спілкування часом буває дуже конфидициальным, коли і телефони один одного невідомі.
Мережа клубів, як і мережа живлення, стає невід'ємною частиною цивілізації. Візьмемо студентів. Тим постійно потрібна якась інформація: реферати, підручники, які не завжди дістанеш, відповіді на «затички» в завданнях і проектах. До домашнього комп'ютера швидко не добежишь, а ноутбук, якщо він є, не завжди доцільно тягати з собою. Ось і виручають електронні «забігайлівки». Там не завжди затишно, іноді шумно, комп'ютери коштують близько один до одного (доводиться економити на приміщенні), але люди ходять.
Як то спостерігав таку картину. Дві молоді жінки, заплативши за сеанс, йшли до зазначених місцях. Одна з них, окинувши поглядом екрани, вимовила: «Не завадило б окрему кабінку».
Дійсно, відчуваєш деяку незручність, якщо заходиш на сайт знайомств, розглядаєш фотографію свого партнера або партнерки по переписці, а ззаду хто-то уважно спостерігає. Насправді ж це тільки відчуття. Всі зайняті своїми проблемами.

Ніхто і не думає підглядати. Все, що ти робиш в Інтернеті, - у порядку речей. Але хотілося б мати позаду закриті двері.
Часом Інтернет-клуби називають игротеками. Крім Інтернету, програм для введення інформації, там багато ігор, які цікаві для будь-якого віку. Але особливо небайдужі до них підлітки і молоді люди, нещодавно закінчили школу.
Парадоксально те, що багатьом дітям батьки при першій можливості змушені купувати комп'ютери. Саме змушені, хочуть вони цього чи не хочуть. Інформатику зараз вивчають скрізь. За нею дають практичні домашні завдання. Десятки років назад дітей за додатковою літературою направляли до бібліотеки, а зараз функції читальних залів здатний виконувати Інтернет.
Але чому, питається, школяр, який може все зробити на домашньої техніки, приходить в клуб, та ще платить за сеанс гроші? У ті ж ігри він може пограти і вдома, і не один, а з товаришами, зв'язавшись з ними по Мережі.
Проведемо аналогію. Чому багато людей не влаштовує дивитися спортивний матч по телевізору, і вони рвуться на стадіон? Так само і тут. В клубах створюється аура стадіону. Твій ворог по грі знаходиться не десь в іншому мікрорайоні або навіть місті, а тут, поряд. З знайомих і незнайомих один одному хлопців швидко формуються команди: троє на троє, троє на четверо. Кількісний склад може бути самий різний. Головне - не це. Головне те, що гра йде з живим супротивником, хоч і через комп'ютер, а поруч - напарник, який розділяє твій настрій і емоції.
А емоції вихлюпуються назовні повсюдно. Підлітки кричать, верещать і люто коментують свої дії. Особливо непосидючі найменші. Адміністратор періодично закликає не кричати, свідомо знаючи, що це не надовго. Мовчати не виходить. Адже школярі перебувають в цьому бою. То вони борються з велетнями, то тягнуть до місця битви якусь гармату, то рятують якийсь трактор. Для них віртуальний світ у цей момент більш реальний, ніж сама реальність. Хіба буде таке відчуття дому? Звичайно, ні! Там немає напруження! Противник далеко, і якийсь міфічний, а найменший сплеск емоцій викличе шиканье батьків. Врешті-решт ті обуряться, чому їх дитина знову грає, а не робить уроки.
чи То справа в інтернет-клубі! Не шкода грошей заплатити! Здавалося б, дорослі повинні більш спокійно реагувати на ігри. Але не тут то було.
Одного разу при мені грало двоє молодших школярів. Один з них люто командував, а інший бив cam по столу і піднімав ноги. Їх весь час заспокоювала дівчина-администратор, але її зауважень вистачало секунд на десять, не більше. Після їх відходу приміщення тимчасово спорожніло. Не було відвідувачів. Господар закладу, у якого з'явилися вільні хвилини, вирішив зіграти в ту ж гру. Він так захопився, що почав видавати звуки голосніше, ніж пішли діти. При цьому він теж бив по столу, але не кулачком, а кулачищем. Один раз потрапив по клавіатурі…
Я вже говорив, що ігри цікаві будь-яких вікових категорій. Ось чому діти часто заходять сюди. А деякі не просто заходять, а буквально живуть тут… Заходять вони додому і в школу, і для самого необхідного: поїсти, поспати і посидіти на уроках. Справжня стихія їх - в інтернет-клубі. І це при наявності власного комп'ютера!..
Текст: Ігор Корсар