IT-кар'єра за правилами й без

На модерации Отложенный

Хоча це ніде не зафіксовано, але певні положення про те, як досягти успіху в ІТ-сфері, відомі всім. У нинішніх непростих умовах на ринку праці порушення цих негласних правил - заняття досить ризиковане. Але і сліпе проходження правилами запросто може перешкодити розвитку кар'єри.
Автори Computerworld виділили 7 правил побудови кар'єри в ІТ-сфері, які варто порушити, або, принаймні, засумніватися в їх розумності.
1. Чим більше працюєш - тим більше успіх
Наполеглива праця - попередня умова для прийому на роботу на будь-яку вакансію в ІТ-сфері, але це зовсім не означає "чим більше годин працюєш, тим краще". Екстремальний робочий графік насправді може знизити загальну продуктивність праці, веде до "спрацьовування", тому людина легко "згорає" на роботі. Якщо ви регулярно затримуєтеся на роботі допізна, це також може свідчити про те, що ви не вмієте розумно управляти своїм часом. Поговоріть з керівником про зміну пріоритетності проектів, про делегування деяких завдань іншим співробітникам або залучення додаткових ресурсів.
2. Дотримуйся однією спеціалізацією - і преуспеешь
ІТ-галузь завжди базувалася на експертів, розбираються в певних технологіях, але щоб досягти успіху в сучасних умовах, необхідно, якщо потрібно, навчитися виходити за рамки своїх обов'язків. Не відмовляйтеся від можливості отримання додаткової освіти або участі в проектах, які підвищать вашу кваліфікацію. Демонструючи бажання розширити коло своїх основних умінь і навичок, у вас з'явиться більше шансів отримати підвищення, коли настане час.
3. , картинки с добрым утром, Бери на себе будь-яку нову відповідальність
З іншого боку, принцип "треба - значить, зроблю" не просуне вашу кар'єру вперед, якщо ви беретеся за роботу, яку насправді зробити не можете. Якщо хапатися за будь-які проекти, які виходять за рамки ваших можливостей, то проблеми можуть виникнути у всій ІТ-команди. Запитайте себе, чи є у вас відповідні знання і досвід для виконання цієї роботи. Замість того щоб намагатися дістати й вести проект, може бути, було б розумніше приміряти на себе роль другого плану", яка допомагає чомусь навчитися у міру просування вперед?
4.

Просувайся вгору
Більш високе звання і зарплата можуть легко засліпити, але перед тим як прийняти підвищення або змінити свою нинішню посаду, подумайте про всі наслідки таких змін, включаючи питання балансу між роботою та особистим життям. Також подумайте про завдання, які вам найбільше подобаються - чи зможете ви культам і надалі стільки ж часу? Всі просування тягнуть за собою певну невизначеність, але вступ до більш високу посаду лише за зарплати і престижу може позбавити вас задоволення від роботи та призвести до швидкого завершення кар'єри.
5. Збільшувати кількість сертифікатів
На висококонкурентному ринку праці в ІТ-галузі прагнення підвищити цінність свого резюме будь-яким можливим способом цілком зрозуміло. Щоб підтримувати свою кваліфікацію, можна намагатися отримати нові сертифікати - будь-які нові сертифікати. Але ці "грамоти" по-справжньому мають цінність тільки у випадку, якщо вони підкріплені певним досвідом. Вибирайте тренінги та сертифікати, які реально надають можливість допомогти своєму нинішньому або майбутньому роботодавцю.
6. Найголовніше - справити враження на шефа
Репутація в ІТ-сфері будується з нуля. В той час, як ви весь час повинні виправдовувати очікування свого керівника, щоденні робочі стосунки з колегами не менш важливі. Допомагайте колегам за будь-якої можливості, але не разбрасывайтесь. Адже саме вони можуть допомогти вам виконати роботу в стислі терміни. Швидше за все, вашого боса більше влаштує ваша здатність виконувати роботу вчасно, ніж уміння раболепствовать.
7. Тримайся особняком
Якщо кожен день приділяти достатньо часу для підтримки особистих зв'язків з людьми, що працюють у компанії, то стан вашої кар'єри може помітно похитнутися. Такі неформальні відносини підсилюють ваше реноме і можуть відкрити двері до непередбачених можливостям.
Все вищесказане можна звести до одного простого принципу: кращий спосіб продемонструвати, що ви цінний співробітник - це і бути таким. Подумайте про те, як можна принести найбільшу користь свого роботодавця, а не займайтеся тим, щоб всі помітили, як ви старанно працюєте або чого досягли. Найнадійніший спосіб просунути кар'єру вперед - це внести у свій послужний список власні конкретні успіхи.