Огляд LG Optimus: оптимальніше нікуди

На модерации Отложенный

На ринок зі своїми продуктами на базі Android OS виходить все більше компаній. Не бажаючи залишатися в стороні від боротьби за споживача, в процес розробки власних пристроїв вступила компанія LG.
Модель GT540 - це другий Android-фон від корейського виробника. Первісток, LG GW620, не здобув популярність в силу ряду причин. Врахувавши свої минулі помилки, було здійснено друга спроба вивести в магазини власну інтерпретацію Android-фону. В першу чергу, пристрій має серйозний аргумент, що виражається в його ціні. Вона робить Optimus одним з найбільш цікавих пропозицій для тих, хто зацікавлений у придбанні недорогого, але в той же час функціонального пристрою на інноваційної платформі.
Хороший екран, наявність 3,5 мм роз'єму, 3.2 Мп камера з автофокусом, а також підтримка карт пам'яті великого об'єму і можливість відтворення неконвертованого відео роблять новий смартфон від LG досить цікавою пропозицією серед Android-фонів 2010 року.
вигляд
Моноблок - найпопулярніший форм-фактор для смартфона. Це правило не стало винятком і у випадку з GT540, який представляє собою пристрій кілька грайливих форм: верхній і нижній торці телефону злегка вигнуті, це не тільки робить апарат несхожим на інші, але і дозволяє користуватися ним з великим комфортом.Размеры Optimus такі: 109 x 54 x 12.9 мм, вага 116 грамів. Його можна віднести до класу середніх за величиною девайсів, в той же час подібні габарити дозволяють без зусиль носити пристрій в кишені куртки, так і джинсів. Передбачено кілька кольорів: чорний, сірий, білий і рожевий варіанти забарвлення корпусу.
Смартфон повністю виконаний з пластмаси, яка дає відчути, що в руці лежить недорогий пристрій. Корпус покритий вертикальними смугами, створюється ілюзія грубого, необробленого металу, якщо дивитися на телефон здалеку - взявши телефон відразу відчувається вірний матеріал. Фарбування цікава, зовні Optimus привабливий грою кольору покриття, але це залежить від умов зовнішнього освітлення.
Над дисплеєм знаходиться овальна проріз, в якій розташований під сіткою з металу розмовний динамік. Трохи нижче на корпусі видно нанесений фірмовий логотип.Под екраном смартфона знаходиться блок клавіш. Телефон має 3 механічні і 2 сенсорні кнопки. Останні здійснюють наступні завдання: виклик меню «Функції» і «Повернення». Натискати на них припадає з додатковим зусиллям - іноді натиснення з першого разу не здійснюється, що викликає деяке здивування, враховуючи гарну реакцію самого дисплея на дотик.
Зі звичайними кнопками ніяких проблем немає. Вони виконані у вигляді опуклою смуги з пластмаси з трьома потовщенням, які нагадують краплі. Або три об'єднаних овалу в одну лінію - все залежить від волі фантазії. Кнопки не тільки красиві, але й зручні. У них чіткий і невеликий хід, що супроводжується виразним клацанням. Про призначення клавіш можна зрозуміти з нанесеним на них символів: це пара кнопок прийому і відбою виклику, а та, що між ними, здійснює повернення на робочий стіл. Всі вони підсвічуються білим світлом і відмінно помітні в темний час суток.На лівому боці знаходиться спарена клавіша регулювання гучності, яку зручно натискати чинності її випуклої форми.
На правому - закритий пластмасовою заглушкою роз'єм microUSB-порту. Крім нього є виділена клавіша запуску пошуковика Google і кнопка включення камери. Вона двоступенева, користуватися їй при фотографуванні комфортно.
На верхньому торці присутній 3.5 мм роз'їм для підключення дротової гарнітури або будь-яких навушників. Нижній торець позбавлений будь-яких функціональних елементів.
На задній панелі смартфона є квадратний отвір для об'єктива камери, а також напис про числі мегапікселів. Внизу красується великий логотип бренду.
Задня панель щільно сидить на своєму місці, але в той же час зняти її не важко, достатньо лише потягнути її, як вона зрушиться з виразно чутний клацанням. Незважаючи на деяку тонкість кришки та її гнучкість, побоювань як її виготовлення немає.
Поклавши знімну частина корпусу в бік, можна розглянути, що приховано від очей. Вміст нутрощів телефону стандартно: це великого розміру акумулятор, під яким знаходиться слот для SIM-карти.

Практичним і зручним рішенням є використання роз'єму для micro SD-карти, що дозволяє змінювати flash пам'ять без необхідності вимикати і перезавантажувати смартфон.
У загальному-те, претензій до зборки й матеріалів корпусу у мене немає: при належному зверненні пристрій прослужить чималий термін. Хочу зупинитися лише на деяких нюансах. Перший - це клацання блоку сенсорних кнопок. Хоча це голосно сказано, але в тихих умовах при натисканні на одну з двох клавіш можна без праці розчути тихі клацання-потріскування, мабуть пластик нещільно прилягає до корпусу. Другий - це невеликий люфт боковин телефону. Овальні накладки на пару міліметрів зсуваються вгору-вниз, особливо це помітно, коли тримаєш телефон під час розмови і мимоволі проводиш уздовж цієї деталі.
загалом для такого доступного пристрою рівень виготовлення можна було б назвати і відмінним, якщо б не ці згадані особливості, що проявили себе під час тестування.
Екран
LG GT540 встановлений резистивний TFT-дисплей з діагоналлю 3 дюйми й роздільною здатністю 480х320 пікселів, він відображає до 262 тис. кольорів. Картинка порядком вицвітає на сонці, вирішенням проблеми стає виставлення максимального рівня яркости.Углы огляду відмінні, хіба що резистивний екран в силу своєї технології може виявитися незручним певною мірою. Але це лише питання звички, на мій погляд, так і вартість пристрою виправдовує його застосування. Хороше перенесення кольорів порадує власника, картинка соковита і жива.
Дисплей захищений від подряпин пластиком, що захищає поверхню від подряпин і потертостей в силу своїх можливостей. При натисканні на екран відчувається, що він прогинається під пальцями.
Платформа
LG GT540 Optimus працює під управлінням ОС Android 2.1 (Eclair). Власники апаратів з версією 1.6 незабаром дістануть можливість оновити свої пристрої.
Встановлений процесор Qualcomm MSM7227, що працює на частоті 600 МГц. Є 256 Мб оперативної пам'яті і 512 Мб вбудованої. Присутній роз'єм для карт пам'яті microSD, можливе використання змінних накопичувачів об'ємом до 32 Гб.
Інтерфейс
Користувачеві доступний як Android 2.1 з усією своєю стандартною оболонкою, так і інший варіант оформлення. В LG трохи переробили вигляд меню, воно привабливіше, ніж стандартне і напевно більшість користувачів зупинять на ній свій вибір.
Вгорі екрана знаходиться сервісна рядок, де відображається час, заряд акумулятора, індикатор рівня прийому сигналу. Там ж видно активні підключення та інші дані. Натиснувши на рядок, можна більш докладно дізнатися про те, які програми були завантажені, що за повідомлення та листи або отримані які файли прийняті по Bluetooth. Є 4 значка, які дозволяють швидко включити Bluetooth, Wi-Fi, GPS або перевести телефон у беззвучний режим.
При заблокованому екрані на дисплеї відображаються дві віртуальні кнопки - перша відключає блокування. Друга переводить смартфон у беззвучний режим. В обох випадках потрібно натиснути пальцем на значок і провести вліво або вправо (куди саме - вкаже стрілка на самій віртуальної кнопці) - просто і зручно.
Натиснувши на клавішу «Додому», можна вийти на робочий стіл. Їх може бути до 7 штук. Користувач може встановити і менше число областей за своїм бажанням.
На них можна розміщувати віджети і ярлики різних додатків - стандартний набір можливостей.
Меню представлено у вигляді іконок, одночасно відображається не більше 16 значків: 4 по горизонталі і по вертикалі. Значки в ньому впорядковуються в алфавітному порядку. В LG додали можливість створення власних категорій в меню, перейменовувати їх. Це дозволяє розміщувати в таких підменю іконки додатків на свій розсуд.
В якості елементів оформлення передбачена можливість використання як встановлених зображень, так і власноруч доданих файлів. На фон також ставляться анімаційні зображення, передбачені в Android 2.1. Ще в LG додали функцію зміну тим інтерфейсу, можна вибрати 1 з 4-х доступних варіантів. На робочі столи можна встановити різні ярлики, папки або віджети.
Стали непотрібними елементи легко видаляються з екрану - достатньо лише