Войти в аккаунт
Хотите наслаждаться полной версией, а также получить неограниченный доступ ко всем материалам?

Наталья Коваленко

Россия, Москва
Заявка на добавление в друзья

Електронні книги - світ минибиблиотек

143 0 0

Ось вже декілька років у метро можна спостерігати людей, які читають не книги, журнали або газети, а тексти з екранів КПК. Воно і зрозуміло, не дивлячись на те, що пристрої компактні, вони можуть вмістити в себе всі ранкові газети, а також кілька домашніх бібліотек. Ефективно! Але ІТ-індустрія не зупинилася на досягнутому, запропонувавши споживачеві новий клас вузькоспеціалізованих компактних пристроїв. Мова йде про електронних книгах, призначених для відображення текстової інформації, представленої в електронному вигляді.
Історія.
Першими масовими електронними книгами були пристрої з монохромними LCD-екранами, випущеними практично одночасно в далекому 1998 році відразу двома компаніями NuvoMedia і Softbook Press.
Розробка від NuvoMedia називалася Rocket eBook і випускалася в двох модифікаціях, які відрізняються об'ємом вбудованої пам'яті. Пристрій працює з файлами у власному форматі, але фірмова програма Rocket Librarian дозволяла перетворювати в нього файли HTML. Крім того, за допомогою конвертерів від сторонніх розробників практично всі відомі текстові формати електронних книг можна було перетворити для запуску на Rocket книгу. Важила пристрій 590 грам, і було здатне проробити від вбудованого метал-гидридні акумулятора до 40 годин.br/>Електронна книга SoftBook від компанії Softbook Press була більш складним і дорогим пристроєм, ніж Rocket книгу. Книга була випущена в строгому діловому стилі, корпус прикрашала обкладинка, виконана зі шкіри, що додавало їй шарму. ЖК-дисплей був сенсорним і більшим за розміром, ніж у , pets-ua.ru, Rocket книгу. Але при цьому час автономної роботи обмежувалося лише 15 годинами.
Через деякий час новинки отримали поліпшені екрани і розширену функціональність, але великої популярності новий клас пристроїв не отримав. Виною тому неправильна маркетингова політика, завищені ціни і невиправдана обмеженість пристроїв.
Більше того, з'явилися пізніше електронні книги на основі холестеричних рідкокристалічних екранів (ChLCD), незважаючи на значне збільшення дозволу і часу автономної роботи, провалилися на ринку у зв'язку з тривалою промальовуванням екрану і відсутністю підсвічування.
У результаті до 2005 році індустрія з виробництва електронних книг переживала справжня криза. Набагато більший інтерес у покупців був до більш функціональних пристроїв - КПК і комунікаторів.
Зліт.
Так тривало аж до 2007 року, поки на ринку не стали з'являтися екрани з технологією електронного паперу. Дисплеї на основі даної технології мають максимально наближені до справжньої папері контрастність і чіткість, а електроенергію подібні екрани споживають лише на зміну зображення. Спочатку дисплеї на основі електронного паперу мали один серйозний недолік - дуже великий час оновлення, але з часом виробники зуміли впоратися з цією проблемою.
Одними з піонерів, які використовують технологію електронного паперу стали книги від японської компанії Sony. Спочатку вона випустила книгу Sony Librie для внутрішнього ринку, а через деякий час її поліпшену версію Sony Reader PRS-500, але вже для ринку США. Гаджет міг похвалитися наявністю 6-дюймового дисплея з роздільною здатністю 800 х 600 пікселів, 64 Мб флеш-пам'яті і вагою в 250 грам. Sony Reader PRS-500 здатний програвати музику у форматі MP3 і AAC, відкривати файли JPEG, ну, і, звичайно, відкривати файли формату BBeB Book (фірмовий формат Sony) і Adobe PDF.
У вересні 2008 року у Великобританії на ринок вийшла оновлена модель - Sony PRS-505. А через місяць компанія Sony анонсувала модель PRS-700. Ключовою відмінністю від попередників є наявність сенсорного екрану з підсвічуванням. 6-дюймовий дисплей дозволяє перегортати сторінки рухом пальця, що нагадує роботу з звичайної паперової книгою. Крім того, проведена відмінна робота по оптимізації інтерфейсу і поліпшення пошуку потрібної інформації на пристрої.
Основні плюси електронних книг.
- В одній електронній книзі можуть зберігатися сотні і тисячі книг. У відпустку або поїздку можна взяти відразу всю домашню бібліотеку.- В електронній книзі реалізований пошук по тексту, гіперпосиланнями або власним заміток.- Тип і розмір шрифту може бути змінений.- Електронні книги дозволяють читати при поганому освітленні або навіть повній темноті завдяки підсвічуванню.- Сучасні електронні книги дозволяють показувати анімовані зображення, мультимедійні кліпи, а також програвати музику.
Ринок електронних книг.
Сьогодні на ринку представлена велика кількість різних електронних книг з різною функціональністю і вартістю. Серед найпопулярніших моделей варто виділити стильну Amazon Kindle з QWERTY-клавіатурою, вартість якої становить 359 доларів. Правда, книгу не можна використовувати за межами США, пристрій нерозривно пов'язане з сервісом Amazon, а куплені книги зберігаються в спеціальному зашифрованому вигляді.
Що ж стосується російського ринку, то варто звернути пильну увагу на книги ECTACO jetBook, ORSiO b721+, Explay TXT book і позначені вище моделі Sony Reader. Кожна з них має своїми плюсами і мінусами. Покупцеві варто уважно потестувати пристрій в магазині, перш ніж зробити свій вибір. Незважаючи на багатство вибору далеко не всі пристрій комфортні при тривалому використанні. Де-то незручне управління, де-то сире програмне забезпечення, де-то проблеми з екраном, де-то проблеми з витратою заряду батареї.
Ринок різноманітний, але поки ще досить недосконалий. Варто або почекати, або купувати перевірені часом і іншими користувачами моделі.

{{ rating.votes_against }} {{ rating.rating }} {{ rating.votes_for }}

Комментировать

осталось 1800 символов
Свернуть комментарии

Все комментарии (0)

×
Заявите о себе всем пользователям Макспарка!

Заказав эту услугу, Вас смогут все увидеть в блоке "Макспаркеры рекомендуют" - тем самым Вы быстро найдете новых друзей, единомышленников, читателей, партнеров.

Оплата данного размещения производится при помощи Ставок. Каждая купленная ставка позволяет на 1 час разместить рекламу в специальном блоке в правой колонке. В блок попадают три объявления с наибольшим количеством неизрасходованных ставок. По истечении периода в 1 час показа объявления, у него списывается 1 ставка.

Сейчас для мгновенного попадания в этот блок нужно купить 1 ставку.

Цена 10.00 MP
Цена 40.00 MP
Цена 70.00 MP
Цена 120.00 MP
Оплата

К оплате 10.00 MP. У вас на счете 0 MP. Пополнить счет

Войти как пользователь
email
{{ err }}
Password
{{ err }}
captcha
{{ err }}
Обычная pегистрация

Зарегистрированы в Newsland или Maxpark? Войти

email
{{ errors.email_error }}
password
{{ errors.password_error }}
password
{{ errors.confirm_password_error }}
{{ errors.first_name_error }}
{{ errors.last_name_error }}
{{ errors.sex_error }}
{{ errors.birth_date_error }}
{{ errors.agree_to_terms_error }}
Восстановление пароля
email
{{ errors.email }}
Восстановление пароля
Выбор аккаунта

Указанные регистрационные данные повторяются на сайтах Newsland.com и Maxpark.com

Перейти на мобильную версию newsland